Monday, March 18, 2019

Dlaczego luksusowe domy mają tyle łazienek?


Ty też widziałeś te domy które mają 3/4 sypialnie a 10+ łazienek?Oto powody dlaczego aż tyle łazienek:

Pierwszym powodem, dla którego te domy mają tak wiele łazienek, jest przyszła wartość sprzedaży. Jeśli duży dom ma gabinet, biuro lub inny duży pokój z łazienką - staje się dla przyszłego nabywcy znacznie łatwiej, aby potencjalnie wykorzystać ten pokój jako sypialnię w przyszłości. Staje się też o wiele łatwiejsze przekształcenie tej sypialni z powrotem w jej pierwotne zastosowanie, jeśli już jej nie potrzebujesz jako sypialni.

Odkryjesz również, że w większych domach największe sypialnie mają oddzielne, podwójne łazienki - na przykład główna sypialnia może mieć dwie łazienki. Następnie dodaj do tego fakt, że wiele z tych domów o powierzchni 500+ metrów ma kilka apartamentów głównych w całym domu - a każdy z tych apartamentów ma 2 dodatkowe łazienki… licznik łazienki zaczyna się bardzo szybko sumować.Ale poza tym liczebność łazienki naprawdę ma więcej wspólnego z wielkością nieruchomości - nie z liczbą sypialni, które ma. W dużych domach, zazwyczaj o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, jeśli potrzebujesz skorzystać z łazienki, powinna ona znajdować się w dogodnym miejscu, do którego można dotrzeć. Z tego powodu łazienki zazwyczaj umieszcza się strategicznie wokół domu, aby dostosować się do każdej chwili.

A jeśli chodzi o rozmieszczenie łazienek, łazienki są zazwyczaj budowane w obszarach, w których najprawdopodobniej spędzasz najwięcej czasu - na przykład w pobliżu salonu, w pobliżu kuchni, w pobliżu basenu lub w pobliżu jakichkolwiek premii lub pomieszczeń medialnych . W ten sposób łazienka jest zawsze w niewielkiej odległości, kiedy jej najbardziej potrzebujesz.

Oprócz tego zazwyczaj wszystkie inne pokoje zawierają własną łazienkę - na przykład siłownię, boisko do koszykówki, kabinę, pokój multimedialny lub cokolwiek innego. W większości dobrych posiadłości baseny prawie zawsze mają własne, dedykowane łazienki.A łazienki na tym się nie kończą - większość dużych firm zatrudnia pracowników. Mają ogrodników, zarządców domów, sprzątaczy domów i opiekunów basenów ... i zgadliście, że wszyscy ludzie potrzebują łazienek. Aby tak się stało, domy o dużej wielkości będą zazwyczaj miały oddzielne pomieszczenia dla personelu z własnymi łazienkami.

I wreszcie, właściciele dużych domów zazwyczaj organizują wiele imprez - a gdy organizujesz imprezy, nie chcesz, aby goście musieli wchodzić do sypialni lub pokoju medialnego, aby korzystać z łazienki, a ty też nie chcesz, żeby czekali w kolejce do jedynej łazienki na głównym poziomie rozrywki. Aby zapobiec temu z wyprzedzeniem, kilka łazienek umieszcza się zazwyczaj na głównych poziomach, które służą do rozrywki.

I dlatego rezydencja ma tak wiele sypialni, że jest to zrobione w ten sposób dla wygody, przyszłej wartości odsprzedaży i dodatkowej prywatności zarówno dla gości, jak i mieszkańców.