Tuesday, April 02, 2019

25 LETNI MILIONER DZIĘKI NIERUCHOMOŚCIOMWitajcie!

Dzisiaj mamy dosyć ciekawy wywiad z 25 letnim milionerem, kupił swoją pierwszą nieruchomość w wieku 18 lat, następnie w wieku 22 lat jego majątek przekroczył wartość 1 miliona funtów. Jest to pierwszy publiczny wywiad z tą osobą!
Cześć! Miło że się zgodziłeś, opowiedz coś o sobie.

Mi również miło, dziękuje za tą możliwość. Mówią na mnie Lord, zostańmy przy tym, nie robię tego po to aby sprzedawać kursy. Mam aktualnie 25 lat, szerokie portfolio nieruchomości, planuje przejść na tymczasową emeryturę w wieku 30 lat i zwiedzić cały świat. Mieszkam w UK od 9 roku życia, tu się wychowałem i kupiłem pierwszą nieruchomość. 

Nieruchomość w wieku 18 lat, jak to zrobiłeś?

Odpowiedź jest prostsza niż się wydaje, od 13 roku życia zarabiałem czy to poprzez koszenie trawy, mycie samochodu lub mycie kostki i okien. Następnie w wieku 16 lat zacząłem kupować rzeczy z Chin i sprzedawać je na eBay zanim było to popularne. Wszystko to co zarobiłem najpierw odkładałem, później inwestowałem dalej i nie wydawałem ani pence'a. Skończyłem 18 lat, skończyłem szkołę i znalazłem pracę w biurze, po kilku miesiącach miałem wystarczająco dobre papiery aby zakupić nieruchomość.

Ile kosztowała twoja pierwsza nieruchomość? Opowiedz coś o niej.

Nie było to nic ciekawego, mieszkanie w dwiema sypialniami które nie było w najlepszym stanie. Miało to być mieszkanie dla mnie, chciałem je wyremontować, czego więcej może chcieć 18 latek? Jak wspominałem miałem się tam wprowadzić, ale brakowało mi funduszy na remont. Więc je wynająłem, spłacało mi to mortgage oraz zostawało mi 200 funtów co miesiąc aby odłożyć na remont. 

Jak to się stało że zacząłeś działać w nieruchomościach? 

Po kilku miesiącach wynajmu zobaczyłem cały potencjał, ktoś mi spłaca kredyt, ja mam 200 funtów co miesiąc, nie brzmi to idealnie? Pomyślałem sobie że jak będę mieć więcej nieruchomości nie będę musiał pracować. W sumie tak się właśnie stało. Z funduszy na remont oraz oszczędności z pracy pozwoliłem sobie kupić drugą nieruchomość, mieszkanie z 1 sypialnią które po spłacie raty mortgage zostawiało mi kolejne 250 funtów. Z tego miejsca wszystko ruszyło samo.

Tylko wynajmujesz nieruchomości czy również inne kierunki?

Aktualnie mam kilka mieszkań i kilka domów które wynajmuje w UK, dodatkowo mam mieszkanie w Hiszpanii, z resztą dzięki tobie je kupiłem. Dodatkowo zajmuję się flipami, oraz ruszamy w pierwszymi projektami developerskimi. 

Ile ci zajęło aby 'zarobić' pierwszy milion?

Pierwszy milion, chodzi ci o bycie właścicielem nieruchomości wartych milion? Około 4 lata, wtedy kupowałem tylko mieszkania. Moje mortgage były repayment a nie interest only. Po zmianie na interest only zająłem się flipami. Ale aktualnie zmieniam je z powrotem na repayment, mam już wystarczająco gotówki aby zając się innymi projektami.

Jesteś szczęśliwy ze swojej pracy?

Nie lubię tego nazywać pracą, bo to kocham. Ale tak jestem szczęśliwy, codziennie robię to co chce. Nikt mnie nie kontroluje, a raczej ja innych. Mam wolność finansową, mentalną. Na prawdę jest to miłe. Ale dużo przede mną, kto wie może to się zmieni.

Skończmy tutaj, wiem że masz mało czasu, dużo na głowie.

Dziękuje, mam nadzieję że zainspiruje to kogoś do działania.

Podzielisz się social media?

Nie, to prywatne sprawy. Nie będę sprzedawać ani e-booków ani szkoleń.